Kimyasal Ürünler » Success

Ürün Grubu: İnsektisit

Formulasyon: CB (Konsantre yem)

Etken Madde: Litrede 0.24 g Spinosad

Amlabaj Çeşitleri: 1.0 - 20.0 Lt.

 


Kullanma Şekli ve Zamanı

 

Zeytin

1. Uçak Uygulaması: Mücadele zamanı erken uyarıya göre belirlenir (Ergin uçuşu ve vuruklar takip edilir) ve ihtiyaca göre tekrarlanır. İlaçlama ULV şeklinde uçakla yapılır. Bir sıra ilaçlı bir sıra boş şeklinde şerit uygulaması yapılır.

Önceden hazırlanacak olan ilaç karışımı 1/1 oranında su ile karıştırılmalı ve uçak tankına aktarılmalıdır. En iyi etki büyük damla çapından alınır, damla çapını mümkün olduğu kadar büyütmek için düşük basınçla uygulanmalıdır.

2. Kısmi Dal İlaçlaması: Bölge farklılıkları dikkate alınarak "tuzaklarda ergin yakalanışı arttığında ve meyvelerde yeterli vuruk (yağlık çeşitlerde %6-8, sofralık çeşitlerde %1 vuruk) görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. 10-12 gün ara ile zeytinler kararmaya başlayıncaya kadar tekrarlanır. İlaçlamanın ardından yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.

İlaçlama sıra atlamadan yapılmalıdır. Hazırlanan ilaç karışımı, zeytin ağaçlarının güney bölümündeki kısımları ağacın büyüklüğüne göre en az 1.5-2 m2 alan, yaprak ve meyveler ıslanacak şekilde ve ağaç başına en az 120-130 ml ilaçlı su gelecek şekilde uygulanmalıdır. İlaçlama iri zerrecikler halinde olmalıdır, dolayısıyla düşük basınçlı pülverizatörle ilaçlama yapılmalıdır.

 

Turunçgil

Kısmi Dal İlaçlaması: Tuzaklarda ergin yakalanıyorsa, meyvelerde renk değişimi başladığında ilk ilaçlama yapılır. Günlük ortalama sıcaklıklar 16 °C'nin altına düşünceye kadar ilacın etki süresine bağlı olarak ilaçlamalar tekrarlanır.

Bir sıra ilaçlanır bir sıra boş olarak atlanır. İkinci ilaçlamada, atlanan sıra ilaçlanır. İlaçlama sıraları dönüşümlü olarak ilaçlı-ilaçsız olarak tekrarlanır. Hazırlanan ilaç karışımı, Turunçgil ağaçlarının güney bölümündeki 1-2 m2 alan, yaprak ve dallar ıslanacak şekilde ve ağaç başına 120-130 ml ilaçlı su gelecek şekilde uygulanmalıdır. İlaçlama iri zerrecikler halinde olmalıdır, dolayısıyla düşük basınçlı pülverizatörle ilaçlama yapılmalıdır.

 

Kiraz

Zehirli Yem Kısmi Dal İlaçlaması: Bahçelere amonyak kapsüllü görsel sarı yapışkan tuzaklar (2-3 adet /da) asılarak ergin uçuşu belirlenir. Tuzaklar ağacın güneydoğu yönüne yerden 1.5-2 m yükseklikte meyveli bir dalına asılır.

İlaçlama ilk ergin görüldükten sonra 1 hafta içinde yapılmalır, gerekirse ilacın etki süresi, ergin uçuşunun devam etmesi ve son ilaçlama ile hasat arasındaki süre dikkate alınarak bir ilaçlama daha yapılmalıdır.

 

 

Diğer Kimyasal Ürünler
         
Dursban 4   Laser   Prodigy   Success   Super Gallant   Tordon

Bize Ulaşın

Antilsan Merkez
Etiler Mah. Evliya Çelebi Cad. Remel Plaza No:23/105 Muratpaşa/ANTALYA

Tel: + 90 242 322 89 00
info@antilsan.com.tr
İletişim formu için tıklayın »